DÜNYA KEDİ IRKLARI DERNEĞİ
DKED

Türkiye'nin en BÜYÜK Dünya Kedi Federasyonu TAM ÜYESİ tek Türk Kedi Derneği.


WORLD CATS SHOW 

5-6. WCF & DKED Cats Show

Türkiye ilk kez kediler arasında düzenlenmiş uluslararası bir güzellik yarışmasına tanıklık etti. 
2016 World Cats Show Dünya Şampiyonası Dünya Kedi Irkları Derneği  Almanya ve Bulgaristan'ın işbirliği organizasyonunda İSTANBUL'da gerçekleşti.
Yarışmaya birçok ülkeden 200'ün üzerinde kedi katıldı ve birincilik için kıyasıya yarıştı.


 Çocuklara Kedi Sevgisini Taşıdık 

Türkiye'nin en büyük KEDİ DERNEĞİ olan Dünya Kedi Irkları Derneği öncülüğünde bu yıl yine İstanbul'da büyük bir yarışma düzenlendi. Dünyanın en güzel kedileri 15-16 Ekim tarihlerinde World Cats Show 2016 organizasyonuyla bir araya geldi. Dünyanın en büyük kedi şovuna sahiplik yapan İstanbul kapılarını dünyanın dört bir yanından gelen  hayvansever ve kedi dostları için açtı. Dünya Kedi Irkları Derneği öncülüğünde İstanbul Acıbadem'de yer alan Doğa Koleji'nde düzenlenen World Cats Show 2016, 15-16 Ekim tarihlerinde yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu sene de hayvansever ve kedi sahiplerinin büyük bir heyecanla beklediği ve hazırlandığı yarışmada katılımcılara ve konulara birbirinden güzel sürprizler hazırlandı. Almanya, Bulgaristan ve Türkiye işbirliği ile düzenlenecek yarışmada kedi severlerin kalbi İstanbul'da attı. Binlerce ziyaretçinin kabul edildiği ve Türkiye genelinde Doğa Kolejleri'nde özel yapılan olan kedi yarışmalarının sonuçlanacağı bu dev organizasyona katılım 250 kedi ile dünyanın en popüler yarışmalarından biri oldu. Dünyanın bir çok ülkesinden de Cattery (kedi yetiştiricileri) ve ülkemizde yer alan en özel kedi ırkları yarışmada yerini aldı.2016 'nın YILDIZLARI seçildi

Dünya Kedi Irkaları Derneği tarafından düzenlenen World Cats Show 2016'da dünyanın en güzel kedileri kendi dallarında yarışarak birincilik için sahneye çıktılar. Dünyanın sayılı kedi gözlemcisi ve hakemlerinden olan Anneliese Hackmann (Almanya), Alina İngor (Bulgaristan), Dieter Meister (Almanya), David Meister (Almanya), başta olmak üzere yardımcıları olan Mehmet Emin Hocaoğlu (Türkiye), Yasemin Hocaoğlu (Türkiye)  birbirinden özel ırk ve güzellikte olan kedileri seçmek için karar verdiler. 15-16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek yarışmada kediler ring yarışmalarına çıkarak kupa kazanmaya hak kazandılar. Başta British, Scottish ve Persian Exotic olmak üzere en özel showlarla en iyi kediler, gözlemci hakemler tarafından İstanbul'da seçildiler.
Yarışmanın iyilerin iyisi 2 gün şampiyonu BULGARİSTAN'dan gelen Maine Coon ırkı kedi oldu.

Ülke Medyası yine DKED'i konuştu.

TÜRKİYE'DE İLK Yarışmanın davetlilerinden biri olan Dünya Kedi Federasyonu Başkanı Anneliese Hackman Hürriyet muhabirlerine verdiği demeçte “Yarışmaya 71 farklı ırkta kedi katıldı. Gencinden yaşlısına pek çok farklı kesimden insanın ilgi göstermesinden çok mutlu oldum” dedi. Dünya Kedi Irkları Derneği Başkanı Yasemin Hocaoğlu ise "2012 yılından itibaren Dünya Kedi Federasyonu'na kabul edilen ilk kedi derneğiyiz. Her yıl ülkemizde yüzlerce kedi severin bir araya geldiği ve dünyanın en güzel kedilerinin seçildiği uluslararası organizasyonları, yarışmaları düzenliyoruz. Bu yıl ki ayağımız Doğa Okulları'nın misafirperverliğinde gerçekleşiyor. Burada en az 200 kedimiz var. Birbirinden güzel şovlarda dünyanın en güzel kedileri seçilecek. Birbirinden farklı ırklarımız var. Herkesi bu farklı ırkları görmek için buraya bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

Yarışmada temel amaç çocuklara kedi sevgisini aşılamak doğrultusunda Doğa Kolejinin öğrencilerine minik safkan scottish fold ve scottish straight kedi arkadaşlarını hediye eden Meral Uzun ( Turkish Delight's Cattery ) Yasemin Hocaoğlu ( Kedi Perisi Cattery ) bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ederiz.

DEVAMI


YOUR TITLE HERE

This is a text box. Write your own content here. This is an excellent place for you to add a paragraph
and let your visitors know more about you and your services.

YÜZLERCE KUPA

Devasa kupalarımız ampiyon kedi sahiplerince büyük beğeni kazandı.
KeDİ YARIŞMA ROZETLERİ

Birbirinden değerli ve farklı rozetlerimiz yurtdışında yaptırıldı..