DÜNYA KEDİ IRKLARI DERNEĞİ
DKED

Türkiye'nin en BÜYÜK Dünya Kedi Federasyonu TAM ÜYESİ tek Türk Kedi Derneği.


WCF_DKED Dünya Şampiyonası 

15-16 EKİM 2016 

Türkiye'de emsalsiz ve ilk DÜNYA YARIŞMASI. 

3 ülke işbirliği ile ....

ALMANYA & TÜRKİYE & BULGARİSTAN

Yer : İSTANBUL Acıbadem Bilim Kampüsü DOĞA KOLEJİ

Medeniyetlerin ve kültür başkenti dünyanın en masalsı kenti İSTANBUL !! Ev sahipliğini DÜnya Kedi Irkları Derneğinin yapacağı Türkiye'nin en büyük organizasyonu. 3 Ülke Almanya & Bulgaristan & TÜrkiye medeniyetler başkentinde Dünyanın birçok ülkesinden gelecek seçkin ve ırkının en güzel kedilerini, kedi sahiplerini ağırlayacak.

DÜNYA ŞAMPİYONASI
DÜNYA KEDİ YARIŞMASI 
DÜNYA KEDİ ŞOVU *İstanbul
Yer: ISTANBUL * Acıbadem DOĞA KOLEJİ
Dünyanın ve Türkiye'nin en özel kedileri İSTANBUL'da dev showda bir araya geliyor. En özel ırk kediler ve ev kedileri kategorileride dahil Türkiye'nin 2016 yıldızları şeçiliyor !!!
Uluslararası 4 hakem tarafından ırk değerlendirmeleri, heriki gün küçükler ve büyükler ring yarışmaları, British & Scottish & PER-EXO özel showlarla EN iyiler ve İyilerin İyisi ve heriki günün en muhteşem kedileri İstanbul'da seçilecek.
Dünyanın en güzelleri seçiliyor !!!
Medeniyetler başkenti İSTANBUL, Türkiye ve Dünyanın bir çok ülkesinden kedi sahipleri ve muhteşem kedilerini ağırlamaya hazırlanıyor ♥
Secere sahibi olmayan kediler için IRK DEĞERLENDİRMELERİ ve SECERE alma şansı.Tüm Türkiye genelinde her ilde DOĞA KOLEJLERİ öğrencileri arasında düzenlenecek (45000 öğrenci) Kedi temalı HİKAYE ve RESİM yarışmalarının sonuçlanacağı ve özel gösterilerin yer alacağı DÜNYADA ilk ve en özel organiasyon.
Amacımız sadece kedilerin ırk standartlarında değerlendirilmesi olmayıp Doğa Koleji öğrencileri başta olmak üzere çocuklarda kedi sevgisini pekiştirmek ve yaygınlaştırmak için bir şenlik havasında ülkemizdeki en büyük ULUSLARARASI organiasyonunu düzenlemek ve onların ve ailelerinin bu özel ırklarla tanışmalarının ve birlikteliğini sağlamaktır
Binlerce DOĞA KOLEJLERİ öğrencilerinin kalbi kedi sevgisi ile atıyor ♥ Sizde bu şenlik ve DEV ORGANİZASYONDA keyifli vakit geçirmek isterseniz
iletişim:
dked-tr@hotmail.com
507 466 4209
15-16th October 2016
The most special and beloved cats of the World come together in the magical city Istanbul. The most beautiful cats, no matter if they're purebreeds or housecats, will be titled as stars of 2016 Turkey!
For both two days (besides the best in show judgements) kitten and adult rings and mono breed -British,Scottish and Persian/Exotic- special rings will be held by WCF and its four succesful international judges.
If you would like to join to this dream don't hesitate to ask us your questions.
contact:
dked-tr@hotmail.com
0507 466 42 09
0532 227 53 76 
Güzellik yarışması Kedi

YARIŞMANIN HAKEMLERİ

Mrs. Anneliese Hackmann 
( AB) 
 Dünya Kedi Federasyonu Başkanı

Dieter Meister,  Germany(AB)

Marion Maister, Germany (AB)

Alina Ingor , Bulgaria(SH,SOSH)

Yarışma Programı
Tüm Katılımcılar 4 hakem masası yanında asılı olan Yazı tahtasındaki Katolog nolarından hangi hakeme değerlendirme için kedilerini götürmeleri gerektiğini incelemelidirler. Sayı anonsu yapılmayacaktır.
Değerlendirmeyi yapacak hakeme kedi sahibi kedisini hakem masasında yoğunluk olmadığı herhangi bir zamanda gösterebilecektir. Saat 09 dan itibaren saat : 15.30 a kadar hakem uygun olduğunda kedilerini ırk değerlendirmesine kedi sahipleri götürmek zorundadırlar. Unutan katılımcılara stewardlar bilgilendirme notları ileteceklerdir. Mrs Anneliese Hackman ve Dieter Maister Cumartesi günü saat 13.30 'a kadar değerlendirmeleri alacaktır. Hakem masasındaki asılı listelerde kedisinin numarasını bulamamış katılımcılar sorunlarını Baş Steward Yaroslava Tarasova'ya iletmelidirler. Yarışma Sekreterya odasına katılımcıların girmemesi önemle rica olunur. Her türlü aksaklıklarda ve sorunlarınızda sayın Yaroslava Tarasova 'ya iletmelisiniz. Hakem değerlendirme formunun bir nüshası size değerlendirme arkasından verilecektir. Diplomalarınız stewardlar tarafından hazır olduğunda tarafınıza masanıza getirilecektir. Nomination listesine kalan kedilerin diplomaları best in Show sonrasında verilmektedir. Nomination listesine kalan kedilerin Nom rozetleri sizlere stewardlar tarafından getirilecektir. Best in Show 16.00 ve 18 .00 arasında yapılacaktır. Öğlen yemeği için saat 12.00-1300 arasında mola verilecektir. Değerlendirme esnasında hakemler gerektiğinde sizlere bilgileri aktaracaklardır. Nomination alan kedilerin listesi saat : 16.00 da Best in Show salonunun önünde asılacaktır. Nom listesine kalan her kedinin saat 16. 00 da gösteriye çıkması ve takibinin sorumluluğu sahibinindir. Muhakkak listede numarası olan kedilerinizi asılan listedeki sıraya göre stewardlara teslim etmelisiniz. Huzursuzlanacağını düşündüğünüz kedinizi kendiniz gösteride hakemlere sergileyebilirsiniz. Akış hızlı olacağı için listede adınızı gördüğünüz andan itibaren boşta olan stewardlardan direkt yardım isteyiniz. BIS saatinde tüm stewardlar BIS salon önünde olmalıdırlar. RINGLER ! Ring katılımcısı ve Special IRK SHOW katılımcısı olmak isteyen herkedi sahibinin, katılım ücretini ve kedilerinin nolarını yazdırmak için MEHMET EMİN Hocaoğluna Saat 13.00 'a kadar başvurmaları gerekmektedir.
YARIŞMA PROGRAM AKIŞI CUMARTESİ 15.10.2016
07.30 Yarışma Alanına giriş , sağlık ve aşı kontrolu
09.00 Hakem Değerlendirmelerinin başlangıcı
12-13 Yemek Molası
13,30 – 14, 30 Büyükler RİNG
14,30 – 14,45 British Shorthair Özel Show
14,45 – 15,00 Persian & Exotic Special Show
15,00 - 16,00 Doğa Kolejleri Özel Show
16,00- 16,45 Küçükler RING
16,45 – 17,00 Scottish Fold & Scottish Straight Özel Show
17.00 – 18,00 Best in Show & Best OVerall
PAZAR GUNU 16 .10.2016
10.30 12, 00 Küçükler RING
13,30 14.00 British Shorthair Özel Show
14,00 – 14,30 Persian & Exotic Special Show
14,30 - 15,00 Scottish Fold & Scottish Straight Özel Show
16.00 17.00 Büyükler RING
17.00 – 18,00 Best in Show & Best Overall
Program akışında değişklikler olabilir . Yarışma alanında yarışma salonu dışına hiçbir şekilde kedi çıkışı yoktur. Kedilerinizle birlikte yarışma alanından 18.00 dan önce ayrılmak istemeniz durumunda Yasemin Hocaoğlu ile görüşmeniz ve onay kağıdı olmaksızın gitmeniz mümkün olmamaktadır.

BASINDA DKED


Dünyanın en büyük kedi şovuna sahiplik yapacak olan İstanbul kapılarını dünyanın dört bir yanından gelecek hayvansever ve kedi dostları için açıyor.

 Dünya Kedi Irkları Derneği öncülüğünde İstanbul Acıbadem'de yer alan Doğa Koleji'nde düzenlenecek World Cats Show 2016, 15-16 Ekim tarihlerinde yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu sene de hayvansever ve kedi sahiplerinin büyük bir heyecanla beklediği ve hazırlandığı yarışmada katılımcılara ve konulara birbirinden güzel sürprizler hazırlandı. Almanya, Bulgaristan ve Türkiye işbirliği ile düzenlenecek yarışmada kedi severlerin kalbi İstanbul'da atacak. 

Binlerce ziyaretçinin kabul edileceği ve Türkiye genelinde Doğa Kolejleri'nde özel yapılacak olan kedi yarışmalarının sonuçlanacağı bu dev organizasyona katılımın yüzlerce kediyi bulması bekleniyor. 

Dünyanın bir çok ülkesinden de Cattery (kedi yetiştiricileri) ve ülkemizde yer alan en özel kedi ırkları yarışmada yerini almış olacak.

2016'NIN YILDIZLARI SEÇİLİYOR

Dünya Kedi Irkaları Derneği tarafından düzenlenen World Cats Show 2016'da dünyanın en güzel kedileri kendi dallarında yarışarak birincilik için sahneye çıkacaklar. Dünyanın sayılı kedi gözlemcisi ve hakemlerinden olan Anneliese Hackmann (Almanya), Alina İngor (Bulgaristan), Dieter Meister (Almanya), David Meister (Almanya), başta olmak üzere yardımcıları olan Mehmet Emin Hocaoğlu (Türkiye), Yasemin Hocaoğlu (Türkiye) ve Onur Sacik (Türkiye), birbirinden özel ırk ve güzellikte olan kedileri seçmek için karar verecekler. 15-16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek yarışmada kediler ring yarışmalarına çıkarak kupa kazanmaya çalışacaklar. Başta British, Scottish ve Persian Exotic olmak üzere en özel showlarla en iyi kediler, gözlemci hakemler tarafından İstanbul'da seçilecekler. 

SEÇERE VE SERTİFİKA KAZANMA HAKKI

Dünyanın en güzel kedisi olmaya hak kazanan ve dereceye giren kediler soy seçeresi ve sertifika almaya hak kazanacaklar. Seçere sahibi olmayan kediler içinse ırk değerlendirmeleri ve seçere alma fırsatı sunulacak olan yarışmada, ülkemizin en özel kedi ırkından olan Savannah kedilerini de katılımcı ve konuklar ilk kez görme fırsatını yakalamış olacaklar. Tüm Türkiye genelinde Doğa Kolejleri tarafından öğrenciler arasında düzenlenecek ve yaklaşık 45 bin öğrencinin katılması planlanan 'Kedi' temalı hikaye ve resim yarışmaları yapılacak, sonuçların sunulacağı ve özel gösterilerin yapılacağı organizasyon dünyanın ilk ve en özel kedi organizasyonu olarak görülüyor.

Kaynakça TGRT HABER MEDYA

Yarışma Başvuru Formu

Lütfen mevcut formları eksiksiz doldurunuz. 

 dked-tr@hotmail.com

www.dked.org.tr

Yarışma Başvuru Formu

Lütfen mevcut formları eksiksiz doldurunuz. 

 dked-tr@hotmail.com

0507 4664209