DÜNYA KEDİ IRKLARI DERNEĞİ
DKED

Türkiye'nin en BÜYÜK Dünya Kedi Federasyonu TAM ÜYESİ tek Türk Kedi Derneği.

Dünyanın en güzel kedileri İstanbul'da buluştu

Dünyanın en güzel kedileri Royal Canin'in ana sponsorluğunda, Uluslararası Kedi Güzellik Yarışması International Cat Show'da buluştu.BASININ YOĞUN İLGİSİ

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Kedi yarışmasına Türk medyasının da ilgisi büyüktü. Yarışmanın yapılacağı gün ulusal ve yerel kanal, gazete ve görsel medya temsilcileri yarışma alanına gelerek çeşitli röportajlar yaparak bu heyecanı ekranlara ve kitlelerine ulaştırdılar. Daha büyük bir organizasyonla kapılarını katılımcılar başta olmak üzere tüm misafirlere açan  Dünya Kedi Irkları Derneği heryıl ülkemizin en güzel kedilerini seçmeye devam ediyor. Heryıl Cüce, Sphinx, Scottish Fold, Persian ve bir çok özel ırkın katıldığı yarışmayı binlerce kişi heyecanla izlemektedir. Organizasyona Türkiye ve dünyada bulunan en güzel ve eşsiz kediler katılmaktadır.

7-8. WCF-DKED ULUSLARARASI KEDİ YARIŞMASI * İstanbul

İstanbul Olivium Outlet Center'de, 28-29 Ocak 2017 tarihinde düzenlenen yarışmaya, Dünya Kedi Federasyonu WCF'nin ilk resmi ve tam üyesi olan ve kendi alanında Türkiye'nin en büyük derneği konumundaki, Dünya Kedi Irkları Derneği ev sahipliği yaptı. Hakemliklerini, dünyanın en önemli kedi otoriteleri kabul edilen isimlerin yaptığı yarışmaya, hem yurtiçinden hem de yurtdışından, çok sayıda seçkin hayvan sever davetli katıldı. Dünya Kültür Başkenti İstanbul, dünyanın en güzel kedilerini ağırladı. Heryıl dünyadaki üreticilerin büyük ilgisini çeken ve binlerce kediseveri ağırlayan Dünya Kedi Irkları Derneği 2017 yılının İlk yarışmasına yine en büyük başarıya imza atarak tamamladı. Ülkemizin en büyük ve profesyonel showlarının düzenleyicisi ve Türkiye'nin en aktif ve büyük derneği DKED kedi sahipleri ve birbirinden faklı ırkların boy gösterdiği Dünya Kedi Yarışması ile yine büyük bir organizasyona imza attı. Dalında Türkiye'nin en büyük yarışmasını düzenleyen ve geçtiğimiz sene binlerce kişi tarafından büyük ilgi gören WCF & DKED Uluslarası Kedi Yarışması bu sene de İstanbul'da düzenlendi. Geçtiğimiz sene 150 kedinin yarıştığı ve binlerce kişinin Katılımıyla İstanbul Zeytinburnu Olivium AVM'de düzenlenen ve Türkiye dahil bir çok ülkeden yarışmacının katıldığı bu heyecana herkes ortak oldu. Çeşitli ülkelerden yarışmak için gelen kedi ve sahiplerinin yanı sıra Türkiye'ye ziyarete gelen hayvanseverlerinde ilgisini çeken yarışmaya binlerce ziyaretçi katıldı. Birbirinden farklı ve eşsiz kedilerin yarıştığı organizasyon sayesinde Türk kedi ve hayvanseverlerde bu imkana erişmiş oldular. Dünya Kedi Irkları Derneği, WCF World Cat Federation'a kabul edilen ilk Türk kedi topluluğu olma özelliği taşıyor.

Ödüller Sahiplerini Buldu

DKED Dünya Kedi Irkları Derneği ve WCF World Cat Federation işbirliği ile 28 & 29 Ocak - 2017 tarihleri arasında yapılan yarışma için başvurular herzamaki gibi oldukça ilgi ile takip edildi. Birbirinden eşsiz ve güzel kediler yarışmaya katılırken katılımcıları ve seyircileri ise büyük bir sürprizler bekliyordu. Organizasyon 28 Ocak Cumartesi günü sabah saat 10:00 da başladı ve en güzel kediler jüri karşısına çıktılar. Düzenlenen büyük yarışmada birbirinden özel ve sürpriz hediyeler kazanan katılımcılar arasında  Kedi Oscarları sahiplerini buldu. Yarışmaya katılan ve dereceye giren kediler için ve sahipleri için çok özel hediyeler ve kupalar hazırlandı. Dereceye giren kedilere özel kupalar, rozetler ve bir çok hediyeler verildi. Dünya Kedi Irkları Derneği'nin öncülüğünde düzenlenen yarışma çok hareketli ve katılımı yüksek olmasının yanında dünyanın en güzel kedilerini ağırladı. Dünyanın ve Türkiye'nin en güzel kedilerini hakem koltuğunda yer alan Anneliese Hackman Cornelia Hungerecker Elena Butomova belirledi.

International Cat Show Yer:

 İstanbul Zeytinburnu Olivium Outlet Center 

Zeytinburnu/İstanbul 

Tarih: 28-29 Ocak 2017 Saat: 10:00-19-00 Arası


YARIŞMADAN KARELER

Heryıl dünyanın en popüler ve Türkiye 'nin en büyük KEDİ organizasyonlarını düzenleyen DKED Dünya Kedi Irkları Derneği yine Kedilerin Oskarlarını sahipleri ile buluşturdu.

Dünyanın en deneyimli hakemleri ile gerçek bir şölen havasında geçen organiazasyon katılımcı ve binlerce ziyaretçimize sonsuz teşekkürler.