DÜNYA KEDİ IRKLARI DERNEĞİ
DKED

Türkiye'nin en BÜYÜK Dünya Kedi Federasyonu TAM ÜYESİ tek Türk Kedi Derneği.

DÜNYA KEDİ IRKLARI DERNEĞİ

türkbayrağı DKED WCF ÜYESİ

Dünya Kedi Irkları Derneği WCF resmi üyeliğinin kabulü * Mayıs 2012 'den günümüze!

DKED Dünya Kedi Irkları Derneği 2012 yılı Mayıs ayında World Cat Federasyon üyesi olarak kabul edilen İLK ve en büyük TÜRK KEDİ derneğidir. 2017 yılında tüm dünyadaki ta üyelerince SAYGINLIK KAZANIP tam üyelik hakkına sahip TEK TÜRK DERNEĞİ seçilerek büyük onur yaşamaktadır. 

SECERE ÇIKARMA & Kayıtlar SAFKAN KEDİ IRKLARININ TÜM DÜNYADA GEÇERLİ SOYKÜTÜĞÜ KAYITLARINI HAZIRLAMAKTAYIZ. 

Ülkemizde safkan kedi ırkları olmak üzere DERNEĞİMİZDE 2018 ocak ayı itibari ile yaklaşık 5000''den fazla kedinin kayıtlı olduğu özel yazılım sistemimiz bulunmaktadır. Sistemimize kayıtlı kedilerin yavrularına PEDİGREE ( Soy Kütüğü Belgesi ) çıkarılmaktadır. Bu belgeler eş zamanlı olarak WCF World Cat Federation kayıtlarınada işlenmektedir.Tüm secereler tüm dünyadaki klüpler ve federasyonlarda geçerlidir !


DKED DÜNYA KEDİ IRKLARI DERNEĞİ 4721 sayılı TÜRK Medeni Kanunun 60. maddesi ile Dernekler Yönetmeliğinin 6. maddesi gereğince dernekler sistemine 20-334675 , deftere ise 20-018-177 kütük no ile kayıtlı aynı zamanda dünyanın en büyük uluslarası felinolojik federasyonu World Cat Federation WCF üyesi TR 0261 sicil nolu tüm kedi ırklarının secere kayıtlarını tutan ilk dernektir !!! TÜRK KEDİ SEVERLERİ'nin emeği ve çabası ile kurulmuştur !!!, dernek işleyişinde felinolojik kurallar WCF feliolojik sistemi örnek alınarak kabul edilmiştir.Tüm kedi ırklarını (Scottish Fold'da dahil ) kapsayan ilk dernek olup, Amacımız; *Türkiye'de yaşayan tüm kedilerin, Felinolojik bölümün faaliyeti ozel programlı WCF kurallarına uymak. * Tek soy kütüğünü yapmak ve soy ağacı kaydını yapmak için merkezi sistemin oluşturulması. * Köken kontrolü, damızlık kedi değerinin kontrolü ve hayvan bakım programlarının kontrolü. * Söz konusu programlar genetik prensiplerin uygulanmasına, hastalıkların önlenmesine ve sevgi ile konfor ortamının yaratılmasına dayalıdır. * Sergilerin düzenlenmesi (reklam, dernek, ulusal, uluslar arası) * Ankara kedisi ve Van kedisi gibi kedi cinslerinin korunması. * Hayvanlara karşı insani davranışların yayılması, hayvanların sağlık ve yaşam durumuna ilgi duyulmasının Propagandası . * Saf kan kedi ırklarından kedilerin, tüm WCF kurallarına uygun olarak, Türkiye’ de üretilmesine insanları teşvik etmek. *Ülkemizde sokakta yaşayan kedilere yardımda bulunmak ( kısırlaştırmak, sahiplendirmek, beslenmeleri konusunda mama yardımında bulunmak, onların yaşam haklarını korumak, şiddet ve diğer yaşam haklarına tecavüzlerde , suistimallerde bu yaşanılanları engellemek amaçlı oluşumlara destek ve yardım sağlamak ) amacı ile kurulmuştur.


Yasemin Hocaoğlu
Dernek Başkanı

Yusuf Barlas
Dernek Başkan Yardımcısı

Mehmet Emin Hocaoğlu
Dernek Saymanı  

Erdal Emrehan Sakınmaz
Dernek Sekreter


Cem Bayram Civan
Dernek Yönetim Kurulu üyesi