DÜNYA KEDİ IRKLARI DERNEĞİ
DKED

Türkiye'nin en BÜYÜK Dünya Kedi Federasyonu TAM ÜYESİ tek Türk Kedi Derneği.

2200

DKED & WCF 1.-2. International Cats Show !

Dünyanın en güzel kedileri 1.-2. Uluslararası DKED & WCF Kedi Yarışmasında İstanbul'da bir görsel şölene imza attı. Birbirinden güzel 150 kediden çok kedi sahiplerinin heyecanı görülmeye değerdi. Ülkemizin en büyük KEDİ YARIŞMASI'nda tüm kediseverlerle buluşmaktan gurur duyuyoruz !

 

MUHTEŞEM BULUŞMA

Dünyanın birçok ülkesinden katılımcıları ile Dünyanın ve Türkiye'nin en güzel ve en safkan kedileri 1-2 Şubat tarihinde İstanbul'da ülkemizin en büyük ve kapsamlı uluslararası kedi showunda bir araya geldi.

Dünya Kedi Irkları Derneği ve World Cat Federation  işbirliği ile birbirinden farklı onlarca ırk ve ırkının en güzel ve özel 140'tan fazla kedinin kıyasıya mücadele ettiği yarışmaya ülkemiz hayvan severleri ve basının ilgisi bizleri gururlandırdı.

Ülkemiz tüm uluslararası kanallarının (atv, show tv, star, kanal 7, habertürk, TRT 1, haber ajansları ... ) ana haber bültenlerinde yer verdiği bu muhteşem organizasyonda, dünyanın birçok ülkesi ve ülkemizin birçok illerinden gelen birbirinden güzel kediler ve onların kedi sevgisiyle dolu sahipleri İstanbul'da göz kamaştırdı.

Irklarının en güzel dişi ve erkek kedilerinin hergün farklı hakemlerce değerlendirildiği, ve hergün sonunda En iyi kedilerin seçildiği ( Best in Show ) ve  iki günün sonunda iyilerin en iyisinin ( Best of Best ) seçildiği kedilerin sahipleri, kedilerinden daha heyecanlı idiler. 

GURURLUYUZ

Türkiye'nin en büyük KEDİ  DERNEĞİ gururla sunar 

Kazananların Mutluluk Gözyaşları

Kazananlar büyük gurur yaşadığı ve kimi zaman mutlulukarını gözyaşları ile gösteren kedi sahiplerinin kedilerine olan sevgi ve ilgiside , ziyaretçiler tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

Dünyanın en güzel kedileri listesine girecek olan Büyük ve Junior kategorisindeki kedilerin seçildiği WCF RING (halka) da ülkemizde yaşayan kedilerin seçilmiş olmasıda ülkemiz kedi severleri adına bizleri oldukça mutlu etti. Birbirinden özel kediler böylesine muazzam bir etkinlikte bir araya geldikleri için ülkemiz adına mutluyuz.

WCF ringde dünyanın en güzel kedileri seçilen kedilerimize birbirinden güzel hediyeler tırmalama tahtaları, mamalar, ama bir kedi sahibi için en önemlisi KUPA , ROZET , DİPLOMALAR ile kedilerimiz ödüllendirildi.
Cüce kedi, Scottish FOld, British SHorthair ve Birman Kedileri ile gerçek bir görsel şölen havasında geçen yarışmamızda, İstanbul'daki binlerce kedi severin büyük ilgisi ve ülkemiz TÜrkiye'nin tüm ulusal HABER kanallarında bizlerin etkinliğini paylaşması BAŞARIMIZI pekiştirdi. 

Dünya Kedi Irkları Derneği olarak GURURLUYUZ !

DKED 

Bizler KEDİ DÜNYASININ kalbinin attığı DKED ailesi olarak böyle bir organizasyonla KEDİ SéEVERLERİ buluşturduğumuz için çok mutluyuz".


ATV ana haber

Uluslararası Kedi Yarışması

Show TV Ulusal Basında Kedi Yarışması Haberleri


Cihan Haber Ajansından TV kanallarına geçilen haber


YARIŞMADAN GÖRÜNTÜLER