DÜNYA KEDİ IRKLARI DERNEĞİ
DKED

Türkiye'nin en BÜYÜK Dünya Kedi Federasyonu TAM ÜYESİ tek Türk Kedi Derneği.

Kedi Sahiplendirme de Yapılması Gerekenler!


Dişi Kedisi üreyen üreticilerin, seceresiz ( soyağacı kaydı olmadan ) yavru yada yetişkin kedi vermesi, sahiplendirmesi WCF ve DKED üreme kuralları gereğince yasaktır. 

Yavru kediler 12 haftaları dolmadan ailelerine teslim edilmezler. 

Yavru Kediler 7. haftadan itibaren kademeli olarak anne sütünden kesilmeye başlanır. 7. hafta sonunda iç dış parazit uygulamaları yapılır, 8. hafta sonunda anne sütünden tamamen kesilir. 9. hafta başında ilk karma aşıları yaptırılır. Kardeşleri ile birlikte 12. hafta sonuna kadar sosyalleşmesi beklenen bebekler 12 haftadan önce ailelere teslim edilmez. İlk karma aşı uygulamasının sonrasında 21. gün 2. karma aşı uygulaması ile yavru aşılatılır. Üretici bebekleri bu 2 karma aşısı tam olarak teslim etmelidir.!


SAHİPLİK SERTİFİKASI

  • Derneğimizce Kedi Transfer Belgesi verme işlemi 50 TL BAĞIŞ karşılığında yapılmaktadır. 
  • Yada batındaki bebeklere ilk verilecek Secere üzerine de direkt owner kısmınada sahibi yazılabilmektedir. Owner kısmı boş olan secereler secere kimde ise kedi onun kabul edilir. 
  • Diğer bir avantajınızda üreticilerin bebeklerini ne zaman ailelere verecekleri bilinmediğinden ve isimler secere çıkarılan tarihten sonrasına sarkabileceği için üreticilere kolaylık olması ve defalarca işlem zaman kaybı olmaması için secerelerimize DKED derneğimize has büyük klüplerde görülen secere tasarımımızla kolaylık getirdik. 

Düzenlenen secerelerin arka kısmında üretici yeni sahibinin bilgilerini kendisi doldurabilir ve veriliş ÜRETİM yada ÜRETİMSİZ tercihi ne ise bunu direkt secerede doldurabilir. TÜm dünyada geçerli olan secereler ÜRETİMSİZ verdiğiniz bir kedinin üretim izni ile hiçbir dernekte kaydolamayacağınında garantisidir.


Dernek Üyesi Değilseniz

Diyelim ki Kedi Sahibisiniz ancak hiç bir derneğe üye değilsiniz.

 Aşağıdaki linklerden indirieceğiniz SAHİPLENDİRME SÖZLEŞMESİ ile hukuki tüm sorumluluklarını tarafların belirleyerek karşılıklı imzalamak sureti ile KEDİ SAHİPLİK DEVRİ de yapmanız mümkündür.

Üreticilerinde KEDİ SAHİPLENDİRME sonrasında yaşanabilecek sorunları önlemek amacı ile yeni sahipleri ile SAHİPLENDİRME SÖZLEŞMEleri yapmaları doğru bir seçenektir.

PDF SAHİPLİK SÖZLEŞMESİ için TIKLAYINIZ

WORD SAHİPLİK SÖZLEŞMESİ için TIKLAYINIZ